Przeglądasz nagroland.pl!
Wiodącą tematyką portalu są konkursy dla dzieci
o których informujemy codziennie.
Znajdziesz tu także aktualne konkursy znanych marek, które z pewnością Cię zainteresują!
Nagroland.pl to konkursy internetowe
i coś jeszcze … W serwisie dowiesz się również jak zdobyć darmowe próbki produktów dla dzieci oraz gdzie prowadzone są aktualne akcje testowania dla mam.
Zapewne zaciekawią Cię także promocje produktów dla dzieci, które warto śledzić by kupować taniej.
Nagroland.pl to Twój szczęśliwy informator!

Mycie buzi i zębów u dzieci może być przyjemnym rytuałem. Każdy kilkulatek chętnie pobiegnie do łazienki, jeśli do kąpieli namówi go słodka Myszka. Pierwszy raz zrobi to już 27 maja na kanale telewizji dla dzieci MiniMini+. Twoje dziecko może obejrzeć bajki na kanale You Tube Rossmanna – zupełnie za darmo – zapraszamy już dziś na pierwsze trzy filmiki. 

 

 

Mycie jest fajne
„Myszka w Paski i zasady higieny”, bajka stacji MiniMini+, to nowa część animowanego programu edukacyjnego dla najmłodszych widzów. Tym razem Myszka w dziesięciu obrazowych historyjkach pokaże maluchom, jak ważne jest zdrowie i dbanie o higienę. Na prostych przykładach i z pomocą dzieci z pobliskiego przedszkola wyjaśni maluchom, jak dbać o włosy, skórę, zęby czy paznokcie. To ważne, bo nie wszystkie dzieci lubią kąpiel. Dzięki bajce dowiedzą się, dlaczego mycie rąk przed jedzeniem jest ważne, jak postępować w przypadku skaleczenia i jak należy używać balsamu lub oliwki do ciała.

 

Krótko i przyjaźnie
W każdym odcinku poświęconym innej czynności związanej z higieną dzieci popełniają jakiś błąd. Myszka zatrzymuje wówczas bajkę, tłumaczy, jak maluch powinien się zachować, i pozwala, by historyjka potoczyła się raz jeszcze, tym razem prawidłowo. Bajeczka nie jest długa, trwa 2 minuty.

 

Czas na pogawędkę
Bajkę najlepiej jest oczywiście oglądać wspólnie. Aby w pełni wykorzystać potencjał animacji, po każdym odcinku warto usiąść z dzieckiem i porozmawiać. Żadna kreskówka nie odpowie bowiem na wszystkie pytania. Wysłuchaj zatem, co maluch ma do powiedzenia po obejrzeniu filmu. Może dzięki tej rozmowie zrozumiesz, dlaczego nie lubi myć ząbków?

 

Czego nauczy myszka?

 

Odc. 1  Jak chronić skórę przed słońcem? (obejrzyj)

 


Odc. 2 Jak czesać włosy? (obejrzyj)

 

 

Odc. 3 Jak myć głowę? (obejrzyj)

 

 

A co w kolejnych filmikach?

Odc. 4 Jak mieć czysty nos?
Odc. 5 Jak pielęgnować paznokcie?
Odc. 6 Jak brać prysznic?
Odc. 7 Jak dokładnie myć ręce?
Odc. 8 Co zrobić, gdy się skaleczysz?
Odc. 9 Jak dbać o skórę?
Odc. 10 Jak pielęgnować zęby?

 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżSieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej